Sunucu Erkan Yolaç son yolculuğuna uğurlandı!

Televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Erkan Yolaç, uzun süredir tedavi gördüğü hastanede 89 yaşında hayatını kaybetti.

Yolaç’ın vefatına yönelik yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Solunum sıkıntısı nedeni ile hastanemize başvurmuş olan değerli televizyoncu Erkan Yolaç’ın tedavisi multidisipliner yaklaşım ile sürdürülmüştür. Uzun süredir yoğun bakım ünitesinde tedavi altında olan hastamız maalesef çoklu organ yetmezliği nedeniyle 16 Mayıs 2024 akşamı saat 21.00’de vefat etmistir. Kendisine rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: Uzun yıllar TRT ekranlarında yaptığı programlarla milletimizin hafızasında yer edinen, televizyon dünyamızın usta isimlerinden sunucu Erkan Yolaç’ın vefatından büyük üzüntü duydum. Merhuma Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına ve tüm televizyon camiasına başsağlığı diliyorum.

“SOLUNUM SIKINTISI YAŞIYORDU”

CNN Türk Muhabiri Hasret Kaya, ünlü isim hakkında şu ifadeleri kullandı:

1935 yılında Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde doğduğunu biliyoruz. Erkan Yolaç, TRT Televizyonunda 1985 yılından itibaren pazar günleri yayınlanan Stüdyo Pazar programındaki ‘Evet, Hayır’ yarışmasında sunuculuk yapıyordu. Dikkatleri bu programla üzerine çekmişti. Hastaneye yatış sürecine baktığımızda solunum sıkıntısı nedeniyle hastaneye başvurmuştu. Televizyon dünyasının ünlü sunucularından biriydi.

DEFNEDİLDİ

Evet-Hayır yarışması ile ün kazanan sunucu Erkan Yolaç 16 Mayıs Perşembe günü tedavi gördüğü hastanede 89 yaşında yaşamını yitirmişti. Yolaç için İstanbul Levent’teki Barbaros Hayrettin Paşa Camii’nde cenaze töreni yapıldı.

Törene İstanbul Valisi Davut Gül, Yolaç’ın ailesi ve sevenleri katıldı. Yolaç’ın oğlu Mehmet Yolaç ve kızı Göksu Yolaç burada taziyeleri kabul etti. Öğle namazının ardından Erkan Yolaç için cenaze namazı kılındı ve tabutu, sevenlerinin omuzlarında cenaze aracına alındı. Son yolculuğunun ardından Yolaç, Zekeriyaköy Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir