Diablo IV’ün 4. Sezonu Yenilenen Ganimet, 14 Mayıs’ta Çıkıyor

Bu değişikliklerin odağı, kapsamlı öğe güncellemeleri ve Cehennem Dalgasına gelen yeni deneyimler olacak. Buna ek olarak da artık Cehennemin iblislerine karşı mücadelelerinde Demir Kurtlar ile sırt sırta verilebilecek

İster yeni bir sezonluk karakter yaratmak için sabırsızlan istersen de ebedî karakterini güçlendirmenin yeni yollarını arayın; 4. Sezonda herkes için bir şeyler var. Öğelerle etkileşim kurup onları kişiselleştirmenin yeni yollarıyla ve oyun sonunda keşfedilecek yeni etkinliklerle oynayış tarzına uygun bir dizilimi güçlendirebilecek ve optimize edebileceksiniz. 

4. SEZON: YENİLENEN GANİMET

  • Öğe Güncellemeleri: Mevcut öğe sistemini geliştirmek adına oyuncuların öğelerle etkileşimi, temelden değiştirildi. Temel ekler azaltıldı ve bundan sonra daha basit bir hâl alacaklar. Amaç, oyuncuların öğeleri gözden geçirip yararlı olup olmadıklarına kolayca karar verebilmelerini sağlamak; bu öğe, daha sonra yükseltilebilir ve belirli bir dizilime uyacak şekilde kişiselleştirilebilir.
  • Tavlama: Oyuncuların, buldukları teçhizatları kişiselleştirmelerine olanak tanıyan yeni bir sistem. Tavlama yapabilmek için demirciye gidip tavlanacak bir tarif seçmen gerekir. Sonrasında o tariften rastgele bir ek, teçhizatına eklenir. Oyuncular tavlama tariflerini, tüm Korunak boyunca neredeyse tüm içeriklerde bulabilecek.
  • Güç Rehberi: Geri bildirimler doğrultusunda Güç Rehberinde büyük bir değişiklik yapıldı. İlerleyen süreçte tüm efsaneviler, Güç Rehberine eklenecek. Böylece oyuncuların, o efsanevi öğenin en iyi versiyonunu devamı olarak teçhizatına damgalaması mümkün olacak. Bu sayede artık oyuncular yüz Kristallerini envanterinde taşımak zorunda kalmayacak.
  • Büyük Ekler: Yeni ve nadir bir ek olan bir Büyük Ekler, yeni sezonda mevcut olacak ve 4. Dünya Kademesindeki Kadim düşürmelerde bulunabilecek. Bu Büyük Ekler, normalde o ek için mevcut olan istatistiklerden daha büyük değerler kazandırabilecek. 
  • Usta İşleme: Oyuncu, istediği tüm ekleri taşıyan bir öğeye sahip olduğunda bu süreç aracılığıyla bu öğenin eklerini daha da yükseltebilecek. Dizilimini tamamladığını ve en iyi öğelere sahip olduğunu düşünen oyuncular kendilerini Çukur’da sınayabilir.
  • Çukur: Dizilimini istediği gibi tamamladığını düşünen oyuncular, bu yeni oyun sonu sistemine meydan okuyabilir ve teçhizatlarına daha da ileri seviyelerde usta işleme yapabilmek için nadir üretim malzemelerinin kilidini açabilir. 
  • Cehennem Dalgası: Bu sezon Cehennem Dalgasının yoğunluğu, çeşitli yeni etkinlikler ile artıyor. Artık oyuncular, dalgaya yakalanan talihsiz insanların dönüştürüldüğü iblisleri ve felaket tellallarını ortaya çıkaran daha fazla tarikatçıyla karşı karşıya gelecek. Güncellenen Cehennem Dalgasında yeteri kadar uzun süre hayatta kalmayı başaranlar; Cehennem iblisleriyle aynı safta yer alan, Korunak’ın eski kahramanları Cehennemden Doğmuşlarla karşı karşıya gelecek. Lanetli Ayinler ile etkileşime geçmeni sağlayacak malzemeleri kazanmak için bu Cehennemden Doğmuşları yok et.
  • Lanetli Ayinler: Bunlar, oyuncuların topyekûn savaşta iblisleri ve canavarları kendilerine çekmek üzere etkinleştirebilecekleri, tarikatçıların yaptığı başarısız ayinlerdir. İblislerin saldırısından sağ kurtulursan Cehennem Dalgasının yepyeni mini patronu ve bu yeni deneyimdeki en zorlu mücadele olan Kanlı Genç Kız, seni ziyaret edecek.
  • Demir Kurtlar: Demir Kurtlar, Cehenneme karşı mücadeleye katılarak Kanlı Genç Kız’ın kellesinin peşine düşüyor. Onlara katılarak Kurtların Çağrısı Sezon etkinliklerinde ilerle ve onur kazan. Bu onur, Sezon Yolculuğunu güçlendiren ödüllere erişimin kilidini açar.
  • Canlı Yayın: 2 Mayıs’ta, Diablo IV geliştiricilerimizden birkaçının ilk Açık Test Bölgesinden (PTR) elde ettiği bilgileri inceleyeceği diğer Geliştirici Canlı Yayınını izlemeyi unutma.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir